Çalışma Saatleri: 08:00-20:00
Email info@onderevdeneve.com Çağrı Hattı: 444 9 120

Covid-19 Tedbirleri

Covid-19 İçin Alınması Gereken Tedbirler

Covid-19 Tedbirleri, Korana Virüs salgınından korunmak için sosyal mesafenin korunması, hijyenik kuralları ve sıkça ifade edilen diğer önlemler çok önemlidir. İşyerlerinde ciddi sağlık riskleri söz konusudur. Sosyal mesafenin korunması zor hatta çoğu zaman imkansızdır. Araçlar ve paketlemelerde alınacak tüm önlemlere karşı ciddi risk oluşmaktadır.

Nakliye çalışmalarında COVİD-19 salgınına karşı yürütülen önlemler programları toplum salgınını doğrudan etkilediği için kamusal bir hizmetin parçası olarak ele alınmaktadır.

Önder Nakliyat Sorumluluk Taşır.

Evden Eve Nakliyat alanında ise taşıyıcının ve ev sahiplerinin çok dikkatli olması gerekmektedir. Evden eve taşıma anlaşmalarından mutlaka anahtar teslimi olacak şekilde hizmetlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bizler Önder Nakliyat Ltd.Şti. Şirketi olarak covid-19 karşı %100 güvenilir tedbirler alarak taşınma işlemlerinizi en iyi şekilde sürdürüyoruz.

Covid-19’dan Kurtulmak İçin 4 Temel Kural

Covid-19 14 Kural
Covid-19 14 Kural

Sosyal Uzaklaşma nedir?

“Fiziksel mesafe” olarak da adlandırılan sosyal mesafe, COVID-19’un yayılmasına karşı sahip olduğumuz en iyi savunmalardan biridir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, aşağıdakileri yapmanızı gerektiren uygun sosyal mesafe önlemlerini tanımlar:

  1. Birlikte yaşadıklarınızdan ayrı olarak diğer insanlardan bir buçuk metre uzak durun
  2. Gruplar halinde toplanmayın
  3. Kitlesel toplantılardan ve kalabalık alanlardan kaçının
  4. Toplu alanlarda elinizden geldiği kadar uzak durun
  5. Toplu alanlarda mutlaka mesafenize dikkat etmelisiniz
  6. Elinizden geldiği kadar kapalı alanlarda durmamayı tercih edin

Yakın evinizin dışındakilerle yakın teması sınırlandırmak, COVID-19 damlacıklarıyla temas etme riskini azaltır. Bu önlemler, COVID-19’un birçok taşıyıcısının asemptomatik olması, yani virüsü taşıdıklarının ve potansiyel olarak yayılmasının farkında olmadan virüsü taşıdıkları gerçeği ışığında özellikle önemlidir.

Taşınma Gerekli mi?

Çoğu insan için taşınma tarihi esnek değildir. Bir kira sözleşmeniz varsa veya daha önce yaklaşan kapanış tarihi olan bir evi sattıysanız veya satın aldıysanız, taşınmanıza izin verebilecek kritik hizmetlere erişiminizin olması önemlidir. Ülke çapındaki şehirler ve eyaletler “gerekli olmayan” işletmelerin geçici olarak kapatılması emrini vermiş olsa da taşınma genellikle gerekli kabul edilir ve taşıma hizmeti sağlayıcıları şu anda tüm eyaletlerde faaliyet göstermektedir.

Taşınma tarihinizde esnekliğe sahipseniz, özellikle yüksek risk grubundaysanız, beklemeyi düşünün. Taşınmanızı erteleyemiyorsanız ancak maruz kalma konusunda endişeleriniz varsa, tüm eşyalarınızı kaldırıp taşıyabilmeniz koşuluyla, kendi aracınızla veya kiralık bir kamyonla hareket etmek bir seçenek olabilir.

Gerekli olmayan işletmelerin kapatılmasının eyalete, hatta bazen ilçeye veya şehre göre değiştiğini unutmayınBulunduğunuz yerde siparişlerin farklı olması mümkündür, bu nedenle araştırmanızı yapmanız önemlidir. Bununla birlikte, kilitleme emirlerinin uygulandığı eyaletlerde, taşınan şirketler şu ana kadar gerekli görülüyor ve hala faaliyette.

Covid-19 Tedbirleri
Covid-19 Tedbirleri

Taşıma Hizmetleri Hala Kullanılabilir mi?

Bu noktada evet. Taşınan büyük şirketler arasında önemli bir hizmet kesintisi görmedik. Bununla birlikte, kapatma kararları bireysel franchise sahiplerine bırakılabilir. Taşımanızı önceden planladıysanız ve hiçbir şey duymadıysanız, taşınma şirketinizin aksi belirtilmedikçe hala hizmet verdiğini varsayın, ancak yine de onaylamak için arayın.

Hâlâ yaklaşmakta olan ve taşınmayı planlamadığınız bir Pandemi sırasında taşınmaktan endişeleniyorsanız, önümüzdeki aylarda neyin mevcut olup olmayacağını söylemek zor. Şimdilik, şirketler hakkında araştırma yapmaya devam edin ve bize ulaştığınızda hangi adımların atıldığını doğrudan sorun.